fotowoltaika dla firm

Obecny wzrostu cen energii generuje duże koszty naszej firmy a jesteśmy dopiero u progu największych podwyżek. Uzyskanie niezależności energetycznej w warunkach stale rosnących cen prądu jest ważnym sposobem na zmniejszenie kosztów prowadzonej działalności. Pieniądze wydane na energię elektryczną trafiają na konto zakładu energetycznego czyli zostaną wydane w sposób nieodwracalny. Decydując się na inwestycję w system fotowoltaiczny stajemy się właścicielami własnej elektrowni, która generuje oszczędności i podnosi majątek naszej firmy.


Na wysoką cenę za energię elektryczna dla firm wg danych z GUS I Eurostat składa się wiele czynników: inflacja, rosnące ceny uprawnień do emisji CO2, drożejące surowce. Podczas doboru mocy systemu fotowoltaicznego i jego okresu zwrotu należy brać pod uwagę nie tylko dzisiejszą cenę prądu ale analizując posiadane dane jego cenę w przyszłości.

instalacja fotowoltaiczna dla firmy

Korzystając z fotowoltaiki do produkcji, ogrzewania, oświetlenia, klimatyzacji, komputerów - system fotowoltaiczny pomoże nam obniżyć koszty uzyskania przychodu. Zaoszczędzone w ten sposób finanse przeznaczymy na dodatkowe inwestycje w rozwój oraz konkurencyjność firmy. Podwyżki cen prądu przestaną być problemem. Odpowiednio dobrana moc naszej elektrowni wyprodukują tyle energii, by zaspokoić potrzeby naszej firmy lub obniżyć rachunki za prąd niemal do zera.


Biorąc pod uwagę dzisiejszy wzrost cen energii elektrycznej zwrot inwestycji planowany jest w ciągu 3-4 lat !


Tylko tyle wystarczy, żeby odzyskać wkład własny zainwestowany w instalację. Żadna lokata, czy akcje nie dają takiej stopy zwrotu. W przypadku finansowania przez leasing czy kredyt bankowy zamieniamy strumień płatności za energię elektryczną w naszej firmie.

fotowoltaika firma

Z chwilą uruchomienia systemu fotowoltaicznego, energia produkowana przez panele słoneczne jest darmowa, a instalacja nie generuje żadnych kosztów związanych z eksploatacją. Jest bezobsługowa!


Nasi doradcy po zapoznaniu się z profilem energetycznym firmy doradzają jaki wariant dostosować. Zapotrzebowanie firmy w energię elektryczną różni się nieco od schematu energetycznego gospodarstwa domowego. W przeważającej mierze firmy rozpoczynają pracę rano i kończą po południu, więc zapotrzebowanie na prąd występuje w czasie jego produkcji przez system fotowoltaiczny.


Inwestycja w fotowoltaikę gwarantuje przedsiębiorcy bezpieczeństwo energetyczne. Nie musimy wracać czy zapoznawać się ze zmianami taryf zakładu energetycznego i podwyżek prądu. Dzięki temu, że posiadamy system fotowoltaiczny można obniżyć ogólne koszty produkcji w firmie w związku ze zmniejszeniem energochłonności poszczególnych urządzeń, maszyn, czy pojazdów.

 

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko nasze zyski, prestiżowy, nowoczesny i estetyczny wygląd naszej firmy ale również dbałość o ekologię i nasze środowisko naturalne w naszym otoczeniu i sąsiedztwa.

DLACZEGO MY?

 

Ponieważ zapewniamy:

  • doradztwo techniczne przy modernizacji przedsiębiorstw
  • analiza opłacalności inwestycji
  • pomoc w uzyskaniu finansowania
  • wsparcie przy uzgodnieniach administracyjnych
  • kompleksowe opracowanie projektu wraz z uzgodnieniami rzeczoznawcy P.POŻ
  • wykonawstwo „pod klucz” systemu fotowoltaicznego na budynkach i gruncie
  • dostawa i montaż modułów fotowoltaicznych
  • rozruch instalacji fotowoltaicznych
  • zgłoszenie do zakładu energetycznego