Powietrzne pompy ciepła są optymalnym rozwiązaniem dla instalacji grzewczej. Używa się ich do ogrzewania nieruchomości, produkcji ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia. To praktyczne i ekologiczne urządzenia, pozwalające na znaczne ograniczenie domowych rachunków.

Skontaktuj się z nami i poznaj cennik pomp ciepła. Pomożemy Ci w wybraniu optymalnego rozwiązania. Możesz zdecydować się na połączenie pomp z istniejącym systemem lub zaprojektować od zera całą instalację. Dopasujemy urządzenia do Twoich potrzeb i kompleksowo zajmiemy się montażem. 

Pompy ciepła - co to jest?

Pompy cieplne to zaawansowane technicznie urządzenia, które wykorzystują powietrze z otoczenia do ogrzewania pomieszczeń lub wody. Są ekologiczne, ponieważ korzystają z naturalnych źródeł: powietrza, wody lub ziemi. Technologia ta działa na zasadzie odwrotnej do klimatyzatora, który odpowiada za wychładzanie powietrza. Korzystanie z pomp - zwłaszcza w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną - jest sposobem na przyjazne dla środowiska i całkowicie darmowe ogrzewanie.

Pompy ciepła cena

Instalacje pompy ciepła - cechy

Pompy ciepła wyróżniają się dzięki swojej efektywności, większej, niż w przypadku tradycyjnych instalacji grzewczych, takich jak kotły na paliwo stałe lub gazowe. Wykorzystanie ciepła z otoczenia jest zupełnie bezpłatne, co znacznie minimalizuje praktycznie do zera koszty ogrzewania budynku. Szczególnie wysoką efektywność można uzyskać w nieruchomościach o dobrej izolacji termicznej.

Kluczowe jest wybranie odpowiednich rozwiązań, dzięki którym inwestycja w pompę ciepła szybko się zwraca. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, a wskażemy Ci technologię, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Bazowanie na cieple z naturalnych źródeł odbywa się bez emitowania do atmosfery szkodliwych substancji, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Powietrzne pompy ciepła są prostym i tanim w eksploatowaniu rozwiązaniem, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi systemami opartymi na paliwach stałych. Działają skutecznie nawet w bardzo niskich temperaturach, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako główne systemy ogrzewania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by funkcjonowały na zasadzie wsparcia dla istniejących rozwiązań, co również przełoży się na oszczędności.

Pompy ciepła koszt

Powietrzna pompa ciepła - zalety

Powietrzna pompa ciepła stwarza możliwość idealnego dopasowania do potrzeb klienta. Sprawdzi się zarówno w przypadku domu jednorodzinnego, jak i zabudowań przemysłowych. Zaletą pomp jest niskie zużycie prądu - 1 kW prądu używają do wyprodukowania nawet 5 kW energii.

Plastyczność tych systemów grzewczych umożliwia wykorzystanie ich w budynkach użyteczności publicznej oraz domach z wcześniejszą technologią budownictwa. Pompy ciepła instaluje się także w zabudowaniach podlegających termomodernizacji. Warto wziąć je pod uwagę także ze względu na możliwość całorocznego ogrzewania wody użytkowej oraz chłodzenia zabudowań w okresie letnim.

Oferujemy monoblokowe pompy ciepła oraz pompy typu split. Gwarantują one wygodę i ciepło, idealnie współpracując z grzejnikami i ogrzewaniem podłogowym.

Zadzwoń do nas, a chętnie opowiemy Ci o szczegółach naszych rozwiązań.

Koszt powietrznych pomp ciepła - cena

Cena pompy ciepła z montażem uzależniona jest od wielu czynników. Wpływa na nią rodzaj urządzenia (każde z nich ma odmienne parametry techniczne), moc grzewcza (im większa, tym droższe urządzenie) oraz zastosowane technologie (sprężanie, absorpcja, adsorpcja).

Im większa moc, tym większe pomieszczenie lub ilość wody użytkowej pompa jest w stanie ogrzać. Dla wydajności instalacji kluczowe jest dobranie właściwego urządzenia. Dlatego tak ważne jest, by stworzenie projektu powierzyć fachowcom.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wezmą oni pod uwagę rodzaj budynku, wielkość, obecny sposób ogrzewania i chłodzenia, a także Twoje osobiste preferencje. Wspólnie stworzymy dla Ciebie system, dzięki któremu zminimalizujesz opłaty za ogrzewanie do absolutnego minimum.

Ze względów finansowych i ekologicznych szczególnie opłacalne jest łączenie pomp ciepła z instalacjami fotowoltaicznymi. Wyprodukowaną przez siebie energię możesz zużyć do zasilania pompy ciepła. Uzyskasz w ten sposób samowystarczalny mechanizm, pozwalający na ogrzewanie domu i jednoczesne zmniejszenie rachunków za prąd.

Wybór takiego rozwiązania należy poprzedzić dokładną analizą potrzeb i możliwości z uwzględnieniem kosztów związanych z instalacją i eksploatacją. Nie zastanawiaj się dłużej, ile kosztuje pompa ciepła dla domu - Skontaktuj się z VIA-SYSTEM - zrobimy to wszystko za Ciebie!

Instalacje pompy ciepła

Pompy ciepła Inowrocław - oferta viasystem- fotowoltaika.pl

Oferta powietrznych pomp ciepła VIA-SYSTEM obejmuje urządzenia łatwe w obsłudze i sterowane zdalnie [opcjonalnie]. Możesz liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie. W standardzie otrzymasz gwarancję i certyfikowany montaż. Napisz lub zadzwoń już dziś, a opowiemy Ci o szczegółach i zaletach oferowanych przez nas rozwiązań. Zapoznaj się z możliwościami firmy VIA-SYSTEM. Serdecznie zapraszamy do kontaktu klientów z Inowrocławia i okolic.

BEZPŁATNY dobór pompy ciepła T. 668 362 730. ZADZWOŃ !


BOSCH Logo
Hitachi Logo Red
YORK
Junkers Logo 600x111
Logo Atlantic Clear
Logo Broetje